Beyaz Lahana – Maydanoz – Limon Kürü Nedir?

Beyaz Lahana – Maydanoz – Limon Kürü Nedir?

İçimi kolay uygulaması kolay ve sağlıklı kürdür. Zayıflamaya yardımcı olmak dışında birçok hastalığa karşı yardımcı olabilir. Bu kür kullanımda tokluk duygunuz gelişmesi düşünüldüğü için yemek yerken tokluk duygunuz daha erken tetiklenebilir. İnsanların hafif depresif hali yaşamaları, sıkıntıdan kaynaklı sık ve çok yemek yemeleridir. Küre beyaz lahana eklenmesi ve kullanılması sonra ruh sağlığınızın güçlenmesine yardımcı olabilir.

Bu kürde kullanılacak olan malzemeler, iri yeşil sarımsı lahana, taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur. Lahanaları ve maydanozları pazarlardan almayı tercih ediniz. Ser lahanaları (futbol topu büyüklüğünde ve beyaz) kullanmayınız amaca uygun değildir. Maydanozlar taze, sararmış ve de küçük yapraklı olmalıdır. İri yapraklı olan maydanozlar amaca uygun değildir.

Kür Hazırlanışı:

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan (doğramadan) ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak üç dakika kaynatınız. Üç dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet gövde saplarıyla beraber taze yeşil maydanozu ilave ediniz ve kaşıkla içeriğin iyice karışmasını sağlayınız ve tekrar ağzını kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam ettiriniz. Beş dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımasını bekleyiniz. Ilıması bittikten sonra dışarıya çıkarın ve süzüp suyunu ayırın. Kaşık yardımı ile lahana ve maydanozlara baskı yapınız, suyunu bırakmasını sağlayınız. Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu dilerseniz üç vakit olacak şekilde, sabah, öğlen ve akşam içebilirsiniz. Ya da iki vakit olarak sabah ve akşam olarak da içebilirsiniz. Aç karnına içilmesi daha etkili olabilir. Aç karnına tüketmek istemiyorsanız öğünlerden 2 saat sonra içilmesi önerilir. Dikkat edilmesi gerekilen konu her içimden önce iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip, sıkılmış limon suyu ilave edip karıştırıp içmenizdir. Bu kür günlük tekrar yapılmamalı günlük taze bir şekilde olmalıdır.

3 x 7 gün + 3 gün ara ile uygulanmalıdır.

DİKKAT!
Bu kür yılda 2 ya da 3 defa kullanılabilinir. Bahar aylarında, bahar yorgunluğuna karşı önlemeye yardımcı olabilir. Kış aylarında soğuktan kaynaklı hareketsizlikten dolayı yağ yakımı azaldığı için kilo alımı fazla oluyor. Bu kür kiloları yakmakta yardımcı olabilir.

UYARI: Kürün içerisinde ki bitkilere alerjisi olan kişilerin kullanması önerilmez, alerji durumunda hekiminize başvurunuz. İlaç değildir bitkisel karışımdır.

BİZE BU KELİMELER İLE ULAŞTINIZ

kür, beyaz lahana kürü, limon kürü, maydanoz kürü, zayıflama kürü nedir, zayıflama kürü nasıl yapılır