Doğru ilişki için ilk önce kendini sev!

Aşkı hayatınıza isterken hiç kendinize dönüp baktınız mı? Neyi neden istediğinize emin misiniz?

Kişi doğru insanları hayatına çekmek için ilk önce kendi içinde kendiyle olan sorunlarını çözmeli diyor uzmanlar.

Haydi geçmişe dair herşeyi bırakın bir kenera, kendinizi sevin ve doğru aşkı bulun…

Kendi içimizde yaşadığımız eksikliklerden dolayı, hayatımıza da o tip insanlar çekeriz. Eksiklik hissiyatımızdan dolayı onlar da bize eksik biriymişiz gibi davranmaktan geri durmaz.

Gerçek aşkı bulmak için iç hesaplaşmalarınıza son verin. Kendinizi sevin ve güvenin.

İlişki uzmanları size hayatınıza bir aşk istiyorsanız ilk önce kendinize bakmanız gerektiğini söylüyor.

İnsanlar bir görev, yaşamın parçası diye bir partnere ihtiyaç duyar. Boşluk hissi, muhtaçlık ve kendini suçlama gibi kavramlar kendine yetememenin çekirdek olgusu…

Bu yüzden insan hayatınıdaki boşlukları ortak birisiyle doldurmak ister ama bu hislerle bulacağı kişi yine eksik olur.

Yeterlilik isteyen bağımlı bir şekilde ister. Hayattaki ihtiyacının sarılmak vb olduğunu düşünür. İşte buradaki ‘Ben istiyorum’ düşünce şekli içinizdeki boşluğu ve açıklığı oluşturmaya yeter.

Eğer sevgiye laik olduğunuzu düşünüyorsanız, içinizi tedavi edecek insanları hayatınıza çekeceksiniz. Kendinize olan saygınızı yükselttiğinizde istediğiniz gibi bir aşk kapınızı çalabilir.

Kendinize göstereceğiniz saygı, şefkat, sevecenlik aynı türde olacak bir ilişkiye zemin hazırlar. Kendinizi affedin, tüm geçmişte yaşadıklarınız için. Sizin iç inançlarınız ve beklentilerinizin dışa yansayacağını unutmadan…

Kendi kusurlarınızı kabul ederseniz, o zaman başkalarının kusurlarına hoşgörülü bakabilirsiniz. Eğer siz hata kabul ederseniz, başkaları da sizin hatalarınız karşısında affedici olacak…

Kendini küçümseme ve utanç duyguları kendinizi ve başkalarının sizi sevmesini engeller.  Bu tür duygularda aşırı düşük benlik kaygısı oluşur ve herşeyinizin otomatik olarak red edileceğini düşünürsünüz. O yüzden sevmeye ve sevilmeye izin verin.

Hepimiz ya kendimizden ya da etrafımızdan bildiği kadarıyla, kendine saygı göstermeyen insanlar tanıyoruz.  İşte iş burada başlıyor.

Eğer sen tamamen kendini sevmekle işe başlarsan, seni tamamlamak için çok şey olur hayatında.

Hatalarınızı, güvensizliklerinizi, korkularınızı, motivasyon eksikliğinizi herşeyinizi sevin, herşeyinizi…