Düğün Daveti için Farklı Çözümler

Görkemli davetlere imza atan B&C Atelier İstanbul’un iki ortağı Bettina Hakko ve Candan Kıramer, düğün davetlerinde yararlanabileceğiniz farklı öneriler veriyor.

 

Plazmalarla herkes birbirini görsün

 farklı düğün davetiyesi

“Düğünlerde son zamanlarda özellikle genç kuşak, gündüz kokteyl-nikah gece de arkadaşlarıyla düğün partisini tercih ediyor” diyor Hakko. Tamamen bir club havası kazandırılan mekanda, kalabalığı hesaba katarak tepeye plazmalar yerleştiriliyor. “Kenarlarını mekanın konseptine uygun renklere ait kumaşlarla giydirdik. Böylece daha sıcak bir havası oldu” diye ekliyor Hakko.

 

Mekanı meyve bahçesine çevirin

 

Kalabalık düğünlerin mekanları çoğunlukla saray bahçeleri gibi aır mekanlar olabilir. Tarihi atmosfer bir yandan büyüleyici olsa da mekanı renklendirmek yine sizin elinizde. “Masalara yapacağınız rengarenk meyve düzenlemeleriyle çok daha sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz” diyor Hakko.

 

Pastayı az katlı tercih edin

 

Devasa görünümlü çok katlı pastalar çok heybetli görünüyor elbette. Ancak kesmesi ve davetlilere servis edilmesi kimi zaman kolay olmayabiliyor. Pasta için de farklı bir önerisi var Hakko’nun: “Küçük pastalar hem muhteşem görünüyor, hem de kolaylıkla servis edilebiliyor. Ortadaki yuvarlak bölüm gelin ve damada ait ve kolaylıkla kesilebiliyor. Çiçek buketlerinden oluşan müstakil parçalar da misafirlere servis ediliyor.”

 

Masalara isim verin

 

Özellikle kalabalık davetlerde, misafirlerin masalarını rahatlıkla bulabilmeleri için masalara numara verilmesi bir klasik. “Ama bunun yerine masalara, temaya uygun isimler de verebilirsiniz” diyor Kıramer ve ekliyor: “Organizasyonunu yaptığımız bir düğün tarihi bir atmosferde gerçekleşmişti ve konseptte Osmanlı’dan ilham alınmıştı. Bu yüzden masalara numara yerine Osmanlı padişahlarının adını verdik. Ve padişahlarının resimlerinin yer aldığı kumaş bayrakları uzun çubuklara geçirdik. Böylelikle hem güzel bir görünüm elde ettik, hem de misafirlerin masalara daha kolay ulaşmalarını sağladık.”

 

Büyük kanepe masasıyla ihtişamı yakalayın

 

Kokteyllerin olmazsa olmazı kanepe tepsileri hiç kuşkusuz. Ancak büyük bir kanepe masası hazırlayarak salonda ihtişamlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Dev bir kanepe masasında, yiyeceklerin renkli görünümleri dört büyük yeşillik kolonuyla tamamlanabilir. “Bu görünümü elde edebilmek için kanepeleri saatlerce tek tek yerleştiriyoruz” diyor B&C’den Candan Kıramer.

 

Mekana minik büfeler kurun

 

Büyük davetlerde kimi zaman açık büfe de tercih ediliyor. Ancak büyük ve az sayıdaki büfeler misafirler için bazen eziyet olabiliyor. Kıramer, bu sıkıcı durumu önlemek için mekanın farklı noktalarına şık ve küçük büfeleri öneriyor. Böylelikle yemekle gereksiz vakit kaybedilmemiş oluyor.

 

Farklı bir hediye verin

 

Düğünlerde misafirlere hediye vermek de artık gelenekselleşti. Bu konuda biraz yaratıcı olmak yeterli. “Örneğin bir davette şampanya kadehlerine takılan taşlı süsleri armağan ettik misafirlere” diyen Hakko ekliyor: “Şampanya kadehlerinin ayaklarına geçirilen renkli taşlardan oluşan halkalarla hem kadehlerin karışmasını önledik, hem de misafirlere hoş birer armağan vermiş olduk.”