Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Düğün davetiyeleri her ne kadar küçük bir hazırlık gibi görünse de aslında en önemli parçalarından biridir. Davetiye seçerken  düğünün yapılacağı mekana ve konsepte uygun olamsına dikkat edin. Ortam ile uygun olmayan davetiye seçimleri düğüne davetli olanların mekana geldiklerinde büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir. Mesela çiçekli böcekli bir davetiye seçimi yaptınız fakat düğünü yapacağınız yer herhangi bir  düğün salonlarından dır. Bu durum bir hayli can sıkıcı olabilir. Davetiyelerinizi 2 ay öncesinden sipariş vermeniz gerekir. Çünkü davetiyelerin hazırlanması en az 1 hafta kadar bir süre alır. Davetiyelerinizin basımı tamamlanadıktan sonra üzerlerine kalıgraf ile davetlilerin isimleri teker teker yazılır. Daha sonra davetiyeler şeffaf bir jeletinin içerisine geçirilir. Ancak bu hazırlama şekil klasik davetiye seçimlerinden biridir.

 

Küçük bir kutu içerisine hazırlayacağınız davetiyeleriniz daha şık ve güzel durabilir. Davetiyeler konuklara ne zaman dağıtılmalıdır? Gibi sorular çok sık karşılaşılan konulardan biridir. Davatiyeler konuklara 1 ay öncesinden dağıtılmalıdır. Aynı zamanda davetiyeler konukların sayısına göre dağıtılmalı ve düğüne gelecek konukların cevap vererek ona göre mekan ve hazırlıklar yapılması gerekir. Bununla birlikte düğün davetiyeleri düğünün konseptine uygun olarak yapılmalıdır. Çünkü  düğünün nasıl bir yerde olacağını yansıtan davetiyeler olacaktır.

 

Eğer deniz kenarında yapılacak bir düğün ise temanız deniz kabukları, deniz yıldızları, inciler ve sedefler ile hazırlanabilir. Yeni nesilin çok sık kullandıkları davetiye seçimlerinden  kumaş kaplı,  gelin ve damat baş harflerinin kullanıldığı zarflar, aksesuarlı ve mühürlü davetiyeler gibi tercih edilenler arasında yer almaktadır.  Günümüzde pek çok davetiye seçenekleri  bulunmaktadır. Haliyle seçimlerde bir o kadar zorlanabiliyoruz. Sizlerde sıradan davetiye seçimlerinde bulunmak istemiyorsanız ilginç ve bir o kadar da güzel davetiyelerden tercih edebilirsiniz.