En Etkili 50 Egzersiz Resimli

 

 

Dünya nüfusunun 3/1 nin obez olduğunu düşündüğümüzde, kilonun insalar için ne kadar ciddi bir sorun olduğu gözler önüne seriyor. Özellikle vücudun belli bölgelerinin ortantısz kilo alması başta bayanlar olmak üzere büyük sorun. Bu düşünceden yola çıkarak bölgesel zayıflama konusunda yardımcı olamak adına bedeni 5 ayrı bölgede ele alıp farklı egzersizler ile kısa sürede nasıl forma girebileceğinizi anlatmak istedik. Egzersizleri herzaman temkinli, dikkatli bir şekilde uygulayın. Yanlış bir hareketin yada vücudu fitness düzeyinden fazla zorlamanın yaralanmalara neden olabileceğini unuymayın.

Yeni Başlayanlar set sayılarını daha düşük tutabilir, zamanla artırma yoluna gidebilir. Egzersizleri uygularken karın kaslarını sıkı, kalçayı aktif, omurgayı dik tutun. omuzlarınızı rahat bırakın; yukarı kulaklarınıza doğru kaldırmayın. Boynu rahat iki omuzun ortasında doğal pozisyonunda tutmaya özen gösterin. Önemli bir sağlık sorununuz varsa, özellikle bel ve boyun bölgenizde problem yaşıyorsanız egzersiz planınızı oluşturmadan önce lütfen hekiminize danışın.

Programda yer alan egzersizleri uygulamak için iki adet 2-3 kilogramlık dambıl ve mata (egzersiz minderi) ihtiyaç duyacaksınız.

Egzersizlere başlamadan önce 5 dakika kadar jumping jack, yerinde sayma, tempolu yürüme gibi egzersizlerle ısının ve vücudunuzu hazırlayın.