En Güzel Düğün Fotoğrafı Dış Çekim Mekanları 2017

En Güzel Düğün Fotoğrafı Mekanları 2017

Düğün fotoğrafları düğünlerin unutulmazlardır. Düğün fotoğrafçıları her gün yenilikler ile  düğün öncesi hazırlıklarıyla birlikte fotoğraf çekimlerine  başlanıyor  ve canlı, doğal, unutulmaz anları yakalamaya çalışarak bir o güne nasıl heyecanla hazırlanıldığını anlatan, hazırlık esnasında yaşanan aksilikleri veya sürprizleri hatırlatan unutulmaz bir çekime dönüştürüyorlar. Özellikle dış çekimlerde doğal güzellikler ya da tarihi mekanlar fotoğrafçılar tarafından en çok tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Bu yazımızda sizlere birkaç şehrimiz için  en güzel dış çekim mekanlarını paylaşacağız.

İstanbul Dış Çekim Mekanları

Yıldız Parkı

Baharın gelmesiyle birlikte canlanan Yıldız Parkı görsel güzelliği ile 2017 yılı düğün fotoğrafları arasında en çok dikkat çeken mekanları başında yer almaya devam edecek. Yıldız Parkı, Beşiktaş – Ortaköy yolu üzerinde Çırağan Sarayı karşısında girişi bulunmaktadır. Kuzeyde Yıldız teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan alan üzerinde olup içerisinde Çadır Köşkü ve Malta Köşkü adında iki tarihi yapı bulunmaktadır.

Yıldız Parkı

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı, Kadıköy sınırları içinde yer alan bu park, hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe kareler yakalayabileceğiniz harika bir mekandır. Düğün fotoğrafları için  çok tercih edilir.

Fenerbahçe Parkı

Emirgan Korusu

Boğaz kıyısında, Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu doğal güzellikler ve renk cümbüşleri ile gün ışığının yansımalarında en güzel karelerin yakalanabileceği bir dış çekim mekanıdır. Emirgan Korusu içerisinde Pembe Köşk, Sarı Köşk, Beyaz Köşk isimlerinde 3 köşke ev sahipliği yapmaktadır. Lale Festivali’nin başlamasıyla birlikte rengarenk lalelerin donattığı alanlar fotoğraf çekimlerine ayrı bir hava katabilir.

Emirgan Korusu

Atatürk Arboretumu

İstanbul’un en yeşil bölgelerinden birisi olan Atatürk Arboretumu, Sarıyer’de yer alıyor ve Belgrad Ormanı’nın güney tarafında bulunuyor.Atatürk Arboretumu, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne ilişkindir. tam olarak 267 hektarlık 1 bölümü kapsamaktadır.İstanbul’da fotoğraf çekilecek güzel yerler listemize giren Atatürk Arboretumu, Sarıyer’de İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor. Arboretum tam bir doğa harikası! İçerisinde yer alan küçük göller, kendine has ağaçlar ile müthiş bir mekan. Düğün hikayeneleriniz için bu mekanı tercih edebilirsiniz.

Atatürk Arboretumu

Prens Adaları

Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada! Kabataş’tan, Kadıköy’den ve Bostancı’dan vapurla ya da dilerseniz deniz taksiyle ulaşabileceğiniz adalar, düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan! Upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile düğün fotoğraflarınız için harika bir mekan.

Prens Adaları

 

Ankara Dış Çekim Mekanları

Altınköy Açık Hava Müzesi

Son yıllarda Ankara’da evleneceklerin çekimlerinde en çok tercih ettikleri mekanların başında Altınköy Açık Hava müzesi (Köypark) geliyor. Altınköy gerek tarihi evleri ile otantik dokusu, gerek yeşil doğası ile fotografik açıdan göz dolduruyor. Özellikle birden çok mekanda çekim yaptırmak isteyen çiftlerin Altınköy’ü incelemesini tavsiye ediyoruz, tek başına devasa bir atmosfer… Bir açık hava müzesi olarak kurulan Altınköy, geniş arazisine tarihi dokuya sahip pek çok ayrıntıyı sığdırmış. Bu sayede birbirinden farklı arka planlar kullanarak farklı kadrajlar elde edebiliyoruz. Altınköy düğün fotoğrafları konusunda muazzam bir mekan.

Altınköy Açık Hava Müzesi

Hacettepe Yeşil Vadi

Ankara’nın yeşil görselliği en muazzam olan mekanlardan birisidir. Kendinizi Ankara’nın kasvetli havasından uzaklaştırarak düğün anılarınız için unutulmaz güzellikte bir mekan olabilir.

Altınpark

Ankara, Altınpark 250.000 m2 den büyük alana yayılmaktadır.Park da bulunan bahçe peysajlarını, yürüyüş yollarını, bank ve minik köprüleri fon olarak kullanarak güzel fotoğraflar elde etmek mümkün. Ankaralıların mekan konusunda çekimser yaklaşmasına rağmen son günlerde popülerliği artmaktadır.

Altınpark