Evlenen Kişiler Neden Fazla Kilo Alıyor?

Yorucu ve koşuşturmalı geçen evlilik sürecinde rahat ve huzurlu bir balayını hak ettiniz.  Bu kadar koşuşturmanın için de verdiğiniz kilolar ile rahatladınız ancak balayınızda yediğinize, içtiğinize dikkat etmenizde fayda var. Henüz yeni evlenen çiftlerde kilo alımı genellikle balayı sürecinde meydana gelmektedir. Bu durumun farkına varamayabilirsiniz. Çünkü eşinizle birlikte aldığınız kiloları fark edememeniz ancak başka bir göz ile bakıldığında fark edilmektedir.  Gece geç saatlerde yenilen yemekler, kilo almaya neden olan alkollü içecekler derken fazla kilolar vücudunuza yerleşerek kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir.

Gidilen misafirliklerde zorla ısrar edilen tatlılar, börekler, çörekler tüketmemiz kilo almamak için en ufak bir nedenin olmaması gözlemlenmektedir. Balayı sürecinde almış olduğunuz fazla kiloları da bir an önce vermeniz aldığınız kadar kolay bir şey olmayacaktır. Bu nedenle sabrederek ve kontrollü olarak kilo verebilirsiniz. Sağlıksız ve kilo vereyim derken sağlığınızdan olacağınız farklı alternatifler ile zayıflama süreci içerisine girmeniz ilerleyen zamanlarda ise bir takım sağlık problemleri ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Bu da evlilik sürecinizde birden fazla hastalık ile uğraşmak zorunda kalacağınıza neden olabilir. Sağlıklı bir diyet programı ile fazla kilolarınızın rahat ve kolay bir şekilde verebilirsiniz.  Ancak bunun için de dışarıdan dolma kulak ile duyduğunuz diyet programları değil, uzman diyetisyenine başvurarak kendi vücut indeksinizin sonuçları ile kendinize özel diyet programı uygulayabilirsiniz.  Aynı zamanda sağlıklı diyet programı ile kontrollü bir şekilde kilo verirken de düzenli olarak aksatmadan yapacağımız spor ve egzersiz programlarını uygulayabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede olumlu sonuçlar ile karşılaşmanıza yardımcı olabilir. Eski fit ve güzel fiziğinize kavuşmanıza yardımcı olabilecek bu yöntemler ile ideal yaşamınıza kavuşabilirsiniz.

Evlilerin zayıflama da şanslı olmalarının nedeni?

Sağlıklı diyet programları uzun ve bir hayli sıkıcı olduğu doğrudur. Ancak bu durumu eğlenceli hale getirebilmek için eşiniz ile birlikte sağlıklı diyet programını uygulayabilirsiniz. bu sayede yemek menülerinde ortak bir karar ile sağlıklı beslenme programları hazırlayabilirsiniz.  Yeni evlenen çiftler birlikte bir şeyler yapmayı severler bu nedenle sevgi bağını kilo verme üzerinde kullandığımız zaman ise olumlu sonuçlar ile karşılaşmamıza yardımcı olabilir.