Evliliğin ilk adımı Nişanda Neler Yapılır?

Düğünden önce yapılması gelen adımlardan biridir nişan. En az düğün kadar da koşuşturmalı geçen bu süreçte baya bir yorulacağız. Ama öncesinde nişan hazırlıklarında yapılması gereken birkaç öneride bulunduk. Nişan hazırlıkları nişana çağırılan kişi sayısı ile başlar. Kaç kişi geleceği önceden belirlenerek ona göre mekân ayarlanır, yemekler ve yapılması gereken ufak tefek işler yapılır. Nişan bohçası için alışverişe çıkılarak alınması gerekenler alınır. Nişanda giyilecek elbise ve ayakkabılarda seçilir. Daha sonrasında nişanda takılacak altınlar, takılar gibi unsurlar alınır daha sonra kurdeleler, tepsiler, kına alındıktan sonra nişan pastası seçilir. Nişanda fotoğrafları ve videoları çekebilecek profesyonel bir kameracı ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte nişanda kendinizi rahat hissettirebilecek önerilerde bulunduk. Gelin adaylarının genellikle yaptıkları hatalardan biri rahat olmayan ve sıkıntıya sokan kıyafet seçimleri yapmak nişanınızın berbat geçmesine neden olabilir.

  • Nişanınızda topluklu ayakkabılarınızın yanına mutlaka babet almanızda fayda var.  Sürekli ayakta olacağınız için hem oynarken rahat hareket etmiş olursunuz hem de zorlanmamanızı sağlar.
  • Düğün öncesi mekânı son bir kez kontrol etmek için yakın bir arkadaşınızın veya akrabanıza rica ederek yapılabilecek olan son kontrolleri gözden geçirmesini rica edin.
  • Eğer kır düğünü yapıyorsanız dışarı da geniş bir bahçe tercih edebilir ve daha doğal bir ortamda nişanınızı yapabilirsiniz.
  • Eğer nişanınızın yemekli bir menü ise yaz aylarına uygun hafif seçimlerden yapan olmasında fayda var. Masalarda çoğunlukla su bol miktarda bulundurmanızda fayda var.
  • Damat adayları için daha rahat bir takım elbise seçimi olması gerekir ve yanı zamanda yedekten gömlek bulundurmakta fayda var. Gün boyu koşuşturmadan ve misafirlerle ilgilenmekten terlemenize yol açabilir. Bu nedenle yanınızda her zaman yedekten gömlek bulundurmalısınız.