Evlilik Teklifi Etmeyi Nasıl Planlıyorsunuz?

Bir yola girmeye karar verdiğiniz biricik sevdiğinize o mühim soruyu sormak mı istiyorsunuz? Heyecandan sıcaklar basıyor kendi kendinize ne yapacağınız mı düşünüyorsunuz? Merak etmeyin sizin gibi bir sürü kişi bu hisleri yaşadı. Bu gününüzü eşiz kılmanız için sizlere bir takım tavsiyeler vereceğiz.

Burada, nasıl teklif edeceğinize dair düşünürken atmanız gereken adımlar var.

Yüzük alın

Öncelikle güzel bir yüzük alın. Ancak yüzüğü alırken çaktırmadan sevdiğiniz hanımın istedği yüzüğü öğrenmeye çalışın ve tabi ki parmak ölçüsünü öğrenin. Şöyle güzel bir yüzük alın.

Plan yapın

Yüzüğünüzü aldıktan sonra öncelikle düşünmeniz gerekiyor. Bu evlilik teklifi ile bir ömrünüz değişecek unutmayın. O yüzden dikkatlice düşünülmesi gerekiyor, güzel bir jest ile sevdiğinizi mutlu etmenin yollarını düşünün. Geçmişte yaptığınız şeylerden yola çıkarak ne zaman ve nerede evlenme teklifi edeceğinizi düşünün.

Yer ve zaman

Evlenme teklifi edeceğiniz güne ve yere karar vermenin zamanı geldi artık. Derin bir nefes alın ve düşünmeye başlayın.

Yere karar verirken, mesela ilk öpücük kondurduğunuz ya da ilk kez buluştuğunuz yer olabilir. Ya da tamamıyla yeni bir yer seçebilirsiniz. Ancak orayı düzenlerken geçmişi ve geleceği düşünerek düzenleyin. Eğer partnerini utangaç değil ise biraz samimi durun.

Günü seçerken de ertesi gün işi olmadığını teyit edin. Çünkü muhtemelen o da bütün gece uyuyamayacak heyecandan.

Sizi destekleyen insanları yakınınızda tutun. Fotoğraf çekimi ya da ufak tefek aksaklıklar için yanınızda mutlaka birileri olsun ama uzakta yani onların yanında evlenme teklifi etmeyin.

Akşam yemeği iyi bir seçenek olabilir.

Sevdiğiniz hanıma yapacağınız bu sürpriz için romantik bir akşam yemeği iyi bir çözüm olabilir. Hafif yemekler ile başladığınız yemekte, sevdiğinizin gözlerine anlamlı anlamlı bakın. Onu çok sevdiğinizi söyleyin.

Yüzüğü vermeye gelince sıra pastanın içinden falan çıkabilir ama bence klasikte olsa yüzüğü bizzat kendinizin takması daha hoş olacaktır. Böyle tam gözlerinin içine bakarak, “Benimle evlenir misin?”dediğiniz zaman anın durduğunu hissedebileceksiniz. E hanım efendi de sizi seviyor ise cevap kuvvetle muhtemel evet olacaktır.

Başka daha gösterişli yöntemler deneyebilirsiniz. Bu size ve sevdiğiniz hanıma bağlı. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, içerisine duygularınızı, samimiyetinizi koyduğunuzda en eşsiz evlilik teklifi sizinki olacaktır.