Gelin Diyet Programı Nedir? Nasıl Uygulanır?

GELİN DİYETİ NEDİR?

Evlenmek üzere olan her kadın hayalindeki gelinliği giymek ister ve kusursuz bir biçimde taşımak ister. Düğün haftası yoğun geçen bu süreçte gelin adayları ise gelinlik arayışındadırlar. İstedikleri gelinlikleri alabilmek için de ve o gelinliğin içine girebilmek isteyenler de vardır.

Eğer düğün hastasında iseniz ve gelinliğiniz size bir türlü olmuyor ise bu tam bir kabus demek olabilir. Ama artık gelin adaylarının bu konuda endişe etmelerine gerek yoktur. Eğer gelin adayı istediği gelinliğin içine giremiyorsa etkili bir gelin diyeti uygulamalıdır.

Eğer bu özel gününüzde herkesin gözü sizin üzerinizde olsun istiyorsanız muhteşem gelinlik modellerine bakmalısınız. Ancak gelinliği denediğinizde size olmuyorsa hemen pes etmeyin. İstediğiniz gelinliğin size uygun olabilmesi için etkili bir diyet yöntemi olan gelin diyeti uygulandığı taktirde hayalinizdeki gelinliği giyebilirsiniz.

Bu gelin diyetine başlamak için kendinizi ona göre hazırlamalı ve şartlandırmalısınız. Diyete başladıktan sonra ‘ay yok olmuyor beceremiyeceğim ‘ veya ben bu gelinliğe sığamıyacağım’ gibi kelimelerle diyeti bırakıp giderseniz, daha da kötü sonuçlar oluşabilir.

Bu diyetin ilk günü kahvaltı öncesi.

Küçük atıştırmalıklarla başlayın. Kuruyemiş olabilir. Örneğin 10  tane badem ve 1-2 bardak normal su kahvaltı öncesi midenizi uyarıya geçirecektir.

Kahvaltıda ise; her kadının sabah rutini olan 1 kase yulaf ezmesi ve haşlanmış yumurta yeterli olacaktır.

Öğle yemeğinden önce ise tıpkı kahvaltı öncesi küçük bir atıştırmalıkla başlayabilirsiniz. Bu sefer farklı olarak meyve tüketebilirsiniz.

Öğren yemeğinde ise ; sebze yemeği olarak barbunya tüketebilir bunun yanında sala veya yoğurt ikilisinden biri ve ızgara tavuk. Sizin öğle yemeğiniz

 Akşam öncesi; her öğünde olduğu gibi akşam yemeği öncesi atıştırmalık leblebi veya kuruyemiş tüketebilirsiniz. Bunun yanında yardımcı olarak ise 1 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise; bu sefer başka çeşit sebze yemeği 1 tabak yeterli olacaktır. Yine ufak bir kasede salata

Ve ufak bir kasede çorba yemek sizin akşam yemeğinizdir.

Uyumadan önce gece gece oluşan açlık hissini yatıştırmak için bir bardak süt içebilirsiniz.

Bu birinci gün diyet listesini değiştirerek diğer günlerde de uygulayabilirsiniz. Bu diyet programı sayesinde ise düğün gününe kadar çoktan zayıflamış olur ve istediğiniz hayalinizdeki gelinliği giyebilirsiniz.