Gelin Diyetiyle Bir Haftada Fazlalıklara Veda!

Düğüne sayılı günler kala vücudunuzda belirli bölgelerde az olsa kalan kilolarınızı vererek gelinliğin içinde daha fit ve zayıf görünmek için uygulayabileceğiniz en iyi diyet ile görenleri şaşkına çevirerek güzel ve sağlıklı bir görünme sahip olabilirsiniz. Arzu ettiğiniz gelinliğin içine aç kalmadan, katı kurallı diyet programlarını uygulamadan rahatlıkla kilo verebileceğiniz bir haftalık bir süreç içerisine girebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz bu diyette aç kalmak veya abur cuburu fazlasıyla arttırmak yok her şeyi not alacağınız sağlıklı bir diyet programı ile sizlerde gelinliğinizin içine rahatlıkla girmenin keyfini süreceksiniz. Yapmanız gereken elinize bir defter alarak bir hafta boyunca yediğiniz içtiğiniz ne varsa her tükettiğiniz besini bu deftere not etmek bu sayede günün sonunda ne kadar yediğinizi görmek ve kaç kalori aldığınızı hesaplamak artı çok kolay.

Kahvaltı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bu sıcak yalarda ağır yiyeceklerde pek tercih edilmemektedir. Bu durum haliyle akşam yemeklerini bir o kadar etkilemektedir. Sabah kahvaltılarını da etkileyebilecek olan bu sıcak havalarda sofranızdan domates, salata ikilisini ihmal etmemenizde fayda var. Kahvaltınız hafif olabileceği gibi aynı zamanda ölçülü olmasında fayda var. Bir dilim yağsız peynir ve bir dilim ekmek ile kahvaltınızı sağlıklı ve hafif yapmanızda fayda var. Bunun dışında sağlıklı diğer yiyecekleri de tüketmenizde fayda var.

Ara Öğün

Ara öğünlerinde ise bir adet yaz meyvesi tüketebilirsiniz. Bu daha sağlıklı olacaktır.

Öğle

Öğlen yemeklerinden büyük boy tabakta salata yer alması çok daha iyi olacaktır bunun yanında beyaz et veya balık yer alabilir. Yoğurt tüketmeye de özen gösterin. Öğlen yemeklerinde aşıya kaçamamaya dikkat edin.

Ara Öğün

1 tane mevsim meyvesi, 5 adet fındık, 2 adet ise ceviz tüketmeniz de fayda var doğal yağ yakıcıları oldukları gibi aynı zamanda zihnimizin de açılmasına yardımcı olmaktadır.

Akşam

Akşam yemeğinde de çoğunlukla sebze yemeklerine ağırlık verin. Ekmek mümkünse tüketmemeye özen gösterin. İlla ki tüketmeden olmaz diyenlerdenseniz bir dilim ekmek yeterli olacaktır. akşam yemeğinden sonra ise bir kaç meyve tükettikten sonra yatmadan önce herhangi bir şey yememeye dikkat edin.