Gelinlerin Yedek Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

strong>YEDEK GELİN AYAKKABISI NASIL OLMALIDIR

Kadınların kendileri için özel addettikleri tören, toplantı, yemek, düğün gibi etkinliklerin gecelerine özgü hazırlanan ve buralarda giyilen şık, göz alıcı, gösterişli kıyafetlerin geneli abiye olarak tanımlanmaktadır. Abiye elbise, abiye ayakkabı, abiye çanta gibi.

Tek başına, günlük veya spor kıyafet altına abiye ayakkabı şık durmaz, rüküşe kaçar, yakışmaz, anlamı olmaz. O özel gecelerde giyilen şık abiye elbiseler kadar altına giyilecek ayakkabıların rengi ve modeli de ayrı bir önem taşır. Gösterişli ve ışıl ışıl olan abiye elbiselerin altına giyilecek ayakkabılar da, elbisenin rengine göre seçilir ve güzel bir renk kombinasyonu sağlanır böylece şık bir görüntü ortaya çıkmış olur.

YEDEK AYAKKABI NE ZAMANLAR KULLANILMALI

Örneğin giyeceğiniz abiye elbise, siyah veya kırmızı renklerde ise bu elbisenin altına siyah renk abiye ayakkabı çok şık durur, harika bir kıyafet uyumu sağlamış olur.  Ancak abiye elbisenin rengi pastel renkler olan sarı, mavi, pembe ve yeşil ise bu seferde siyah renk ayakkabı yerine bu renklere zıt renklerde abiye ayakkabılar giyilmelidir. Sarı ve pembe uyumu da abiyeye çok değişik bir hava katabilir. Giyeceğiniz abiye elbisenin etek boyu uzunsa platform model abiye ayakkabıların, etek boyu kısa ise stiletto model abiye ayakkabıların giyilmesi daha uyumlu olacaktır. Eğer abiye elbiseniz gösterişten uzak ve sade ise abiye ayakkabınız mutlaka ışıl ışıl, gösterişli olmalıdır. Ama abiye elbiseniz son derece gösterişli ise bunun altına sade ve topuklu bir abiye ayakkabı giyerek kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Elinize de yine bu kıyafetinizle uyum sağlayacak, taşlı, pullu,  şıkır şıkır bir abiye çanta aldığınızda gecenin en şık bayanlarından biri olmanız işten bile değil.

Abiye ayakkabı her yerde ve her kıyafetle giyilemeyeceği için, önce abiye elbise alınmalı ve daha sonra elbiseye uygun abiye ayakkabı modellerinden biri seçilmelidir.

Günümüzde bütün mağazalarda, her renk ve modelde, çeşit çeşit ve cıvıl cıvıl, her keseye uygun abiye ayakkabılar boy göstermektedir. Önemli olan abiye elbiseye en çok yakışan abiye ayakkabıyı arayıp bulmak ve giymektir. Buda sizin giyim zevkinize kalmıştır.