Gelinlik Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların küçük yaşlardan beri hayalini kurdukları evcilik oyunlarında amatörce canlandırdıkları gelinlik giymeleri artık şimdi sadece oyunlarda kalmadı gerçek oluyor. Sevdiği adamla evlenen ve hayallerinde ki gelinliği giyebilme şansını yakalayan bütün genç kızların düğün önce bir telaşa kapılmaları ve gelinlik seçimlerinde yanlış hatalar yapmalarına neden olmaktadır. Düğününüzde sizi kötü bir görünüme sokabilecek bir gelinlik seçiminde bulunmak istemiyorsanız sizler için önerebileceğimiz birkaç maddeye göz atmaya ne dersiniz? Gelinlikler bizlerin kişiliklerini ve güzel bir görünüme sahip olmamızda en az güzelliğimiz kadar ön planda yer almaktadır.

  • Boyun kısmı dar ve aynı zamanda kısa olan göğüs bölgesi kapalı, uzun kollu gelinlik modellerinden uzak durmanızda fayda var.  Boyun ve göğüs kısmını kapatan gelinlik tercihleri bizleri dar ve kısa görünmemize neden olmaktadır. Bu yüzden bu tür gelinlik seçimlerinden kaçınmanız gerektiğini unutmayın!
  • Kapalı gelinliklerin aksine daha çok boyun kısmı ve kolları açık olan gelinlikleri tercih etmeniz sizi daha uzun ve zarif gösterebilir. Bu yüzden bu tür gelinlik modellerinden tercih etmenizi öneririz.
  •  Basen bölgeleri büyük olan bayanlar dar kesimli gelinlik seçimlerinden tercih etmemeleri gerekir. Çünkü dar kesimli gelinlikler taş işlemeleri ile birlikte büyük olan basenlerinizi olduğundan daha büyük göstermenize neden olabilir.
  • Bunun yanı sıra göğüs altının bölgesinden aşağıya yani pilli bileklere kadar inen gelinlik modellerini tercih etmeniz basen bölgelerinde ki fazlalıklarınızın da kapanmasına yardımcı olarak daha zarif bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  • Büyük göğüslü kadınların imdadına yetişebilecek gelinlik modelleri arasında yer alan saten kumaşlı dekoltesiz gelinlik seçimleri göğüs bölgesini bastırarak daha küçük bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle büyük göğüslü kadınların tercihleri arasında yer almaktadır.
  • Kısa boylu kadınların tercihleri arasında yer alan uzun ve dökümlü gelinlikler boyunuzu daha uzun göstererek kısa görünümden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.