Hala Bekar Mısınız?

Toplumumuzda biraz yaşı ilerlemiş herhangi bir bayana evde kalmış muamelesi yapan pek çok kişi ister istemez kişinin de bir takım psikolojik sorunların meydana gelmesine neden olmaktadır. Hala bekar olanlar bu hatayı kendilerinde arayarak sorunun ana kaynağını bulmaya çalışmaktadırlar.

Bu durumu tam anlamı ile açacak olursak örneğin karakter yapınız veya davranışlarınız erkekler için de anne olup olmayacağınıza dair en büyük kanıtlar arasında yer almaktadır. Kadınlar hakkında da karar verirken nasıl bir anne olacağınız en büyük kriterler arasındadır. Hala evlenmeyenlerdenseniz öz eleştiri yapmakta fayda var diyebiliriz.  Mesela asabi bir yapınızın olması ani tepkiler vererek ve aynı zamanda öfke nöbetlerinizin olması sorunun açıkça ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra biraz daha öfke kontrolüne ve sakinliğe ihtiyacınız olabileceği gibi kendinizi kontrol altına almanızda da fayda var diyebiliriz.

Katlar, yatlar, yakışıklı erkekler, kürkler, güzel eşyalar, kıyafetler ile yaşamımızı sürdürmemiz ilerleyen yaşımızın da geçip gitmesine neden oluyor. Elbette ki karşımıza ilk çıkan ile evlenmek doğru olmayacağı gibi kendi kriterlerinize uygun olabilecek birini bulup onunla ileriye dönük olabilecek bir yaşam düşünmeniz kendi açınızdan da en iyisine karar vermenizde yardımcı olacaktır. Son yıllarda da pek çok kadının moda haline getirdiği erkek gibi davranmak ve erkek gibi giyinmek kadınlar arasında her ne kadar moda haline gelmiş olsa da ne yazık ki erkekler adına bunu söyleyemeyeceğim. Erkeklerin kadınlarda en itici ve çirkin buldukları yönlerinden biri de erkek gibi giyinen ve erkek gibi davranan kadınlar olacaktır.  İlk önce bu huyunuzu bir an önce değiştirmeniz de fayda var. Kadın gibi güzel ve kibar giyinmek beraberinde de erkeklerin dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır. Eğer evlilik düşünenlerdenseniz ilk önce bencil olmamak ve her şeyden önce kendinizi düşünmeyerek karşınızda kini anlayabilirsiniz.