Kaliteli Bir Düğün için 5 Mekan Çeşidi

Her insan düğünün’ün kaliteli olmasını ister. Kimisi kır düğünü, kimisi otel düğünü kimiside bir başka yer ister. Şimdi sizler için derlediğimiz 5 düğün mekanına bir göz atalım.

KIR DÜĞÜNÜ

Kır düğünü yaz aylarının vazgeçilmez mekanları arasındadır, kır düğünlerinde konsept genellikle yeşillik içerisinde,  beyaz masa ve sandalyelerin bulunduğu bir konseptdir.

kir-dugunu-mekani-secerken-bunlara-dikkat-duguncom_8304313-4406_1920x1080

Konseptin düğün sahibine özel olması onun tasarım gücüne kalmış, lakin bunu mekanlar ile konuşarak onların seçiminede bırakabilirsiniz. Kır düğünlerinde sade ve loş bir ışık ile klasik müzik eşliğinde düğün dansı yapılır. Kır düğününde kişi sayısı genellikle 250-500 arasında olur.

TARİHİ MEKANLAR

Tarihi mekanlar genellikle en şık yapılan düğünlerdir. Düğünün manevi zenginliğinin mekana bağlı olduğunu unutmayalım.

tarihi-mekan-dugun

Tarihi mekanlarda düğün yapmak biraz cebinizi yaksa bile mekan sahiplerine güvenerek çok kaliteli ve zengin duran bir düğün yapabilirsiniz. Tarihi mekanlarda kişi sayısı genellikle 0-250 arasında olmaktadır.

OTELLER

Oteller genelde maddiyatı önemsemeyen düğün sahiplerinin tercih ettiği, sade bir tasarıma sahip genelde kapalı alanda olan düğün mekanıdır.

otel-dugun-mekan

Düğün mekanında sadece masa,sandalye ve  sahnenin bulunduğunu unutmayalım. Otellerin en büyük avantajı ise düğün mekanını arayan düğün davetlilerinin kolay bir şekilde yeri bulmasıdır.

HAVUZ BAŞI

Havuz başı düğünleri kır düğünü ile aynıdır. Farkları sadece, havuz başı düğünlerinin genel özelliği normal bir düğün 1 ile 3 saat arasında sürer iken, havuz başında bu sayı genelde 1 saattir.

havuz-basi-dugun-mekan

Kısa süreli düğün istiyorsanız havuz başı sizin için kaçınılmaz bir fırsattır.

RESTAURANTLAR

Restaurantlar, yemekli düğün yapan düğün sahiplerinin vazgeçilmez mekanlarından birisidir. Mekan genellikle manzaraya karşı seçimlerde düğün moralinin yüksek olduğu yapılan araştırmalarda kesinleşmiştir.

restaurant-mekan

Yani eğer bir restaurantta düğün yapacaksanız, manzaraya karşı bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Düğün mekan seçimi tamamen düğün sahibine kalmış, tabi ki şık bir düğün olmasını isterseniz işte size tavsiyelerimiz.