Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı ruj sürmeden önce yapacağınız bir kaç taktik ile harika dudaklara, gün boyu sahip olabilirsiniz. Yapman gerekenler ise sadece adımları takip etmen olacaktır.

Kırmızı ruj her kadının en çok tercih ettiği renklerden biridir. Bazı kadınların bordo, bazılarının da kırmızı ruj hayranlığı vardır. Hangi ton olursa olsun, kırmızı ruj kesinlikle kadına yakışan ve muhakkak denenmesi gereken  bir makyaj ürünüdür. Ancak kırmızı ruju sürmek öyle de sanıldığı kadar kolay değildir.

kirmizi-ruj-nasil-surulur-1

Ruj sürmek özellikle kırmızı sürmek ciddi bir iştir. Acele bir şekilde sürdüğünüz kırmızı ruj, dudaklarımızda uzun süre kalmayabilir. Ruj sürmeden yapacağınız birkaç taktik ile harika dudaklara, gün boyu sahip olabilirsiniz. yapmanız gereken sadece adımları en iyi şekilde takip etmek olacaktır.

1.Adım: İlk önce dudaklarına nemlendirici uygulamalısınız. Bu sayede ruju uyguladıktan sonra pul pul bir görüntü olmayacaktır.

ruj_nasil_surulur

2.Adım: Kırmızı rujun ile aynı renkte bir dudak kalemi ile dudak çerçeveni belirlemelisiniz. Eğer ince dudaklara sahip iseniz dudak çerçeveni daha geniş çizebilirsiniz. Kenarlarını çizdikten sonra, aynı kalem ile çerçevenin içini doldurabilirsiniz.

3. Adım: Seçtiğiniz kırmızı rujunu, önce alt dudağından başlayarak uygulamalısınız. Tavsiye edilen, dudaklarının ortasından başlayarak kenarlarına doğru ruju sürmelisiniz. Bununla birlikte her bölgeye eşit oranda ruj sürdüğünüze de emin olmalısınız.

untitled

4. Adım: Rujunu sürmeyi bitirdikten sonra, transparan bir pudra ile rujunun üzerinden geçin. Böylece rujun gün boyunca taze ve canlı duracaktır.

5.Adım: Dudak çevreni daha aydınlık ve net göstermek için, dudak kenarlarına aydınlatıcı uygulamalısınız. Fırça yada parmak yardımı ile dağıttığın aydınlatıcı sayesinde, rujun ön plana çıkmasına yardımı olacaksınız.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

güzellik, makyaj, kırmızı ruj nasıl sürülür, kırmızı ruj makyajı, kırmızı ruju sürmenin yöntemleri, hangi kıyafete kırmızı ruj sürülür, kırmızı ruju nasıl sürmeli, ince dudaklara kırmızı ruj sürme, kalın dudaklara kırmızı ruj sürme, ince dudaklara ruj sürme, ince dudaklara ruj nasıl sürülür.