Mutlu Boşanmak Mümkün Mü?

Günümüzde pek çok evlilikler hayatımızda ki bir takım problemlerin ve anlaşmazlıkların meydana gelmesi ile birlikte boşanmalar ile sonuçlanmaktadır. Birçok çift  evliliklerini yola sokmak ve düzenlerini bozmamak adına uzmanlardan yardım almaktadırlar.

Oldukça derin yaralar almamış evlilikler devam ederken bazı çiftlerin durumları aynı şekilde devam etmemektedir. Bu durumda da var olan evlilik terapisi, yerini boşanma terapisine bırakmaktadır. Çok uzun bir süre aynı yastığa baş koyduğunuz eşiniz sizlere bir yabancı gibi gelecektir. Gidiş yöntemleri pek çok çift için birbirinden farklı olsa da sonuçta boşanma kararına varmış yaşanmışlıkların bir önemi kalmamaktadır.  Kişi bu noktadan sonra kendi hayatı için odaklanması gerekmektedir.

Birbirlerine saygı duyarak mutlu bir şekilde boşanma hali ancak eşlerin sağduyulu yaklaşımları mümkün olabilir. Ancak durum ne olursa olsun eşleri birbirine bağlayan çocuklarımız için de durumu zorlaştırmamak gerekebilir. Eşlerin birlikte aldıkları kararlar ile geçmişte yapılan hataları konuşmamak, yıpratıcı tavır ve sözlerde bulunmamak çocukların da karşısı önünde bu takım davranışları sergilemememiz gerekmektedir.Mutlu boşanmalar mümkün olabileceği gibi insani değerleri ön planda tutarak saygılı bir şekilde ayakta tutabilirsiniz. Evlilik, çok güzel ve özel duygular ile başlayan ve aynı zamanda devam etmesini temenni edilen bir birliktelik ve yaşam sürecidir. Boşanmalarda evlenmek kadar doğal olmakla birlikte aynı şekilde saygı ve değer kavramlarını içerisinde barındırmaktadır. Mutlu bir boşanma çocukların davranışlarının farklı yönlere sapmadan sağlıklı bir ruh hali ile devam etmesine yardımcı olmaktadır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

mutlu boşanma mümkün mü, boşanma davası, boşanma nedenleri, boşanma avukatı, evlilik, mutlu evlilik, mutlu boşanma, uzman, psikolog, boşanma, aşk, ilişki