Osmanlı Moda Gelinlik ve Nişanlık Modelleri 2014

İzmir Alsancak ’ta kurulmuş olan Osmanlı motiflerinin günümüz modasına sentezlenişini sergileyen Osmanlı Moda, tasarımlarıyla ihtişamlı modeller üretiyor.

Türk giyim ve kuşamı; geçmişe dayanan tarihi ve yayıldığı geniş coğrafî alanı, kültür etkileşimi ile inanç sistemlerinin bir araya gelen etkisinden oluşmuştur. Bu değişim içerisinde tüm dönemlerde kadının en önemli tören giysisi, hiç kuşkusuz gelinlik olmuştur.

Osmanlı Moda ’da Neler Görebilirsiniz?

Osmanlı geleneği gereği, simli, pul payetli, işlenmiş giysiler, ayıp sayıldığından bayanlar sade giyinirmiş. Evlilik yolunda ilerleyecek olan kadınlar sadece süslenebilir ve gösterişli gelinlikler giyinebilirlermiş. Gelinin diğer kadınlardan farklılığını belirtmesi her zaman önemsenmiş ve gelin başı, duvağı ve aksesuarları da belirginleştirilmiştir. Tesettür modasına gönül vermiş Osmanlı Moda, bu dönemi eline alarak modernleştirmiş dokuları ve ince naif çizgileri bir araya getirmesinden koleksiyonunu hizmetimize sunmaya başlamıştır. Sizlerden gelecek arzu ve isteklere uyacak şekilde çağdaş formlarda isteklere hitap eden zevkinize yakışacak modeller oluşturmaktadırlar. Danteller, çiçekler, sırma işler ve taşlarla örülen detaylar sizlerin ruhuna ve kalbine uygun biçimler alarak düğün günlerinize taşınacaktır.

Osmanlı Moda, tesettürlü gelin hanımlarımızın seçtikleri gelinliklerine ve yüz yapılarına uygun türban tasarımları da yapmaktadır ve düğün günlerinizde en büyük sıkıntı olan türban bağlamayı da bizzat modaevinde kendileri gerçekleştirmektedirler. Böylece o özel gününüze sorunsuz şekilde hazırlanabilecek ve gelinliğinizi usta ellerde hazırlayan firmanın aynı şekilde türban ve duvağınızı da sizler için özenle uygulayacaklarını bileceksiniz.

Özel günler, o günlerin sahipleri için çok kıymetli dakikalara eşlik edeceğinden farklı olmak ve görünmek kişinin hakkıdır. Değişik çizgiler ile şık tasarımlar en mutlu gününüzde kusursuz görünmenizi sağlayacak özel tasarım gelinliğiniz, gelin tacınız, duvağınız, gelin çiçeğiniz, takı kurdeleniz, takı çantanız, damat yaka çiçeğiniz ve bel kuşağınız gibi önem arz eden parçaları eksiksiz ve kombinlenmiş olarak Osmanlı Moda ’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Düğünlerinize ayrı bir güzellik katacağınız Osmanlı Moda ’nın şubelerinden alabileceğiniz muhteşem gelinlikler hayat tarzınıza, inançlarınıza, duruşunuza ve zevkinize göre hayallerinizin çok ötesinde sizleri bekliyor.

Osmanlı Moda ’nın Osmanlı Gelinlik Ve Nişanlık Modelleri