Sirke İle Hızlı Saç Uzatma

Sirke keskin kokusu nedeniyle pek cazip gelmeyebilir fakat saç için faydaları saymakla bitmez. Saçları uzatır, nem dengesini sağlar, bakımını yapar vb. Sirke saça nasıl sürülmeli? makalemizde sirkenin saçlarda kullanımını resimli olarak anlattık.
Sirkenin saça uygulanması için yapmanız gereken aşamaları bu resimlerde görebilirsiniz. Sirke saç köklerinizi derinlemesine temizleyerek nefes almalarını sağlar ve böylece saçlarınız hızla uzar. Sirkeli durulma suyunu banyodan sonra haftada 1 kaç kez saçınıza uygulamalısınız. Hazırladığınız sirkeli suya bir kaç damla portakal, lavanta vb güzel kokulu esansiyel yağ sürüp, sirkenin kötü kokusunu engelleyebilirsiniz.

 

sirke_saca_iyi_gelir mi (1)1/4 bardak su(bir bardağın dörtte biri) ile 1/4 bardak sirkeyi karıştırın (sirke çok keskin bir madde olduğundan ve saf olarak kullanılması saça zarar verebileceğinden su ile seyreltilerek saça uygulanır) Elma sirkesi veya beyaz sirke ideal olanlarıdır.Şayet saçınız çok yağlı ise suya bir kaç kaşık elma sirkesini daha ilave edebilirsiniz.
Saçınız kuruysa ve kepek sorunu varsa yukarıda bildirdiğimiz bardak ölçüsünden 1 yemek kaşığı eksik şekilde doğal saç maskenizi hazırlayın. sirke_saca_iyi_gelir mi (2)Saçlarınızı her zamanki yıkayın. Mümkünse soğuk kullanın.
Sıcak su saçlarınızın matlaşmasına ve karışmasına neden olabilir.
Soğuk su saçlarınızın parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Hızlı Saç Uzatan Tariflerimiz İçin Tıklayınız

sirke_saca_iyi_gelir mi (3)Saç kremi kullanmayın. Sirkeyi saçınızı durulamak için kullanacağınızdan ve sirke saçınızın yumuşatıp parlatıcağından ayrıca saç kremi kullanmanıza gerek yok. sirke_saca_iyi_gelir mi (4)Saçınızı normal su ile durulayıp şampuandan arındırdıktan sonra, hazırladığınız sirkeli suyu saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak yedirin. sirke_saca_iyi_gelir mi (5)Başınıza bone geçirip 5 dakika bekleyin. Bu süre zarfında saçınız sirkeyi emecektir.
sirke_saca_iyi_gelir mi (6)Saçınızı soğuk su ile durulayın.
Bu uygulamayı saçınıza haftada bir kaç kez yapın. Daha fazla yaparsanız saçınız kurur ve yıpranır. sirke_saca_iyi_gelir mi (7)Saçınızı kurutun. Parlak ve yumuşacık ipek gibi saçlara kavuşacaksınız.