Tesettür Gelinliklerde Yeni Trend

Tesettür Gelinliklerde Yeni Trend

Biraz düşünüp, çok değil yakın geçmişe bile gittiğinizde gelinlik kategorisinde tesettür için model hazırlayan firmalar ne kadar azdı hatırlayacaksınız. Evlenmek isteyen tesettürlü kızlarımız eğer maddi durumları imkân veriyorsa özel olarak diktiriyordu. Yine de hayalini kurduğu o gün için rüyalarında ki gibi bir gelin olamıyordu. Dar bütçeyle düğün alışverişi yapan ailelerin birçoğu ise straplez olarak tasarlanmış gelinlikleri alıp terzi usulü yaka ve kol diktiriyordu. Haliyle hem verilen para ziyan olmuş oluyor hem de bazen umulan sonuç olmuyordu. Fakat şimdi 2015 tesettür gelinlik modası her tarz ve bütçeye uygun model tasarımlarıyla kendini tanıtmaya başladı.

Eğer yaza düğününüz olacaksa gelinlik bakmak için daha fazla geç kalmayın. Çünkü araştırıp karar vermek, sonrasında o modeli bulup ya da diktirip provalarına gitmek cidden uzunca bir zaman alıyor. Üstelik çakabilecek herhangi bir aksilik düğün gününüzü sıkıntıya sokabilir. O nedenle gelinliğiniz en az bir ay önce evinizde hazır olacak şekilde ayarlamalısınız. Yeni moda tesettür gelinliklerde yeni trendi aşağıdaki gelinlik fotoğraflarından görebilirsiniz. Tesettür gelinlik yapan moda evleri bu sene oldukça şık gelinlikler tasarlıyor ve bu sene tesettür gelinliklerde trend olan fiyonk ve de dantel etek modelleri ön plana çıkıyor.

Gelinlik seçerken ister tesettürlü ister açık model tercih edecek olun, ilk dikkat etmeniz gereken konu vücut yapınızdır. En çok dikkat etmesi gerekenler ise tesettürlü gelinlik modeli seçecek olan kızlarımız. Neden derseniz bu konuda bir iki ufak tüyo vereyim. Eğer kısa boylu biriyseniz iki parça halinde dikilen gelinliklerden bir adım geri durmalısınız. Çünkü bel hizasından kesik görünen gelinlik tesettürle birleşince boyunuzu daha kısa gösterecek. Bu kural birazcık kilolarıyla sıkıntı yaşayan kızlar için de geçerli. Uzun, tek parça ve belden oturtmalı modelleri incelemenizi tavsiye ederim.

2015 tesettür gelinlik modası renk olarak daha çok kırık beyazlar, özellikle kreme çalan tonları ve kirli beyazlar daha sık karşımıza çıkıyor. Artık renk olarak kar beyazın moda raflarından kalktığını görüyoruz. Model olarak ise danteller her zamanki gibi en göz alıcı tasarımlarda bulunuyor. Fransız gipürü biraz pahalı olmasına karşın, kullanıldığı detaylarda hemen fark ediliyor. Özellikle 2013-2014 yılında patlayan fiyonklar henüz yakaladığı ilgiyi kaybetmiş değil. 2015 tesettür gelinlik modası bunlara ek olarak prenses model denilen belden oturtmalı altı kabarık tül tasarımlarda da çok hoş işler çıkarmış.

Tesettür gelinlik deyince akla hiç şüphesiz ilk gelen şey türban aksesuarları oluyor. 2015 tesettür gelinlik modası bu sene türbanda sadelikten yana. Gelinlikle aynı tonda ki tek renk eşarp üzerine uzun duvaklar ya da hemen başın altında toplanan kısa tüller ve gayet sade takılar hoş bir gelin için yeterli görüntüyü oluşturuyor. Yine aksesuar olarak beyaz tek renk çiçeklerin yerini pembe ya da kırmızı, canlı güller almış durumda. Ayakkabı olarak ise model olarak gelinliğe uygun tercihler rövanşta olsa da alışılmışın dışına çıkmak isteyenler pembe gibi tatlı tonlarda ayakkabı seçiyor.

Tesettür Gelinliklerde Yeni Trend Gelinlik Fotoğrafları

Tesettür gelinlik modellerini aşağıda görebilirsiniz.