Diona Leke Kremi
Lavina Aşk Parfümü

Vücudunuzun Çalışma Saatleri: Organik Saatler

19 Şubat 2018
24 kez görüntülendi

Vücudunuzun Çalışma Saatleri: Organik Saatler
Akasya Tozu

Vücudumuzun hangi saat hangi organın ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz bu gönderi tam size göre.

Vücudumuz bir makine gibi. Muazzam bir işleyişe sahip. Her yeni bir şey öğrendiğimizde şaşkınlığımız daha artıyor, değil mi?

Sizlerle saat saat vücudumuzda yaşananları aktaracağım, keyifli okumalar.

Organik Saatlerimiz:


03.00 – 05.00 AKCİĞER 

Akciğerin dışarıya en çok atık maddeleri attığı saattir.

Eğer akciğerlerini dolu ise bu saatlerde temiz hava almayı deneyin.  En hızlı atık madde atıldığı bu zaman diliminde, temiz hava sayesinde daha da fazla atık madde atabilirsiniz.


05.00- 07.00 KALIN BAĞIRSAK;

Sağlıklı bir bağırsak kendini bu zaman diliminde boşaltır. Velev ki bağırsaklarınız bu zaman diliminde boşalmıyorsa bağırsakta var olan atıklar mikrop çoğalmasına sebep olur ve maalesef ki hastalıklar bu şekilde başlar.


 07.00- 09.00 MİDE

Bu zamanda yediğiniz besinler o gün içerisinde harcayacağınız enerjiyi belirler. Mutlaka o saatte kahvaltı yapmaya dikkat edin. Eğer bu zaman diliminde kahvaltı yapmayı alışkanlık haline getirmezseniz ya da uyursanız depresyona girme olasılığınız biraz yüksek.


09.00- 11.00 DALAK

Bu zaman dilimi dalağın çalışma vaktidir. Dalağın görevini düzgün yapması için mutlaka doğru zamanda kahvaltı yapılması gerekmektedir.


 11.00- 13.00 KALP

Bu saat dilimi ise kalbimizin en hassas olduğu zamandır. Bu saat diliminde korku, stres ve kederden uzak durmaya dikkat etmeliyiz.


 13.00- 15.00 İNCE BAĞIRSAK

Bu saat dilimi ise ince bağırsağın en aktif olduğu zamandır. Bu zaman diliminde bir bardak su içerek ince bağırsağa yardım edebiliriz. Ayrıca aşırı sinirlenmekten uzak durmalıyız.


15.00- 17.00 MESANE

Vücudumuzda var olan en uzun meridyendir. Gözlerin kıyısından başlar ve ayağa kadar uzanır. Bu zaman diliminde mesane aktiftir.


 17.00- 19.00 BÖBREK

Bu zaman dilimi böbreklerin en üst seviyede çalıştığı dönemdir. Bu saatte bel bölgesini sıcak tutarsanız böbrekleriniz için iyi olur. Bu zaman diliminde yorucu işlerden kaçınmalısınız.


19:00- 21:00 KAN BASINCI

Bu zaman dilimi damarların enerjiyi kendisi için kullandığı zaman dilimidir. Bu saat diliminde sevdikleriniz ile vakit geçirebilirsiniz.


 21:00- 23:00 BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Bu zaman dilimi bağışıklık sisteminin saatidir. Bu saat diliminde huzurlu şeyler yapmak sağlığınız olumlu etki edecektir.


 23.00- 01.00 SAFRA KESESİ SAATİ

Bu saat diliminde uyursanız bedeniniz dinlenmiş olur. Bu saat dilimi derin uyku saatinin vaktidir.


01.00- 03.00 KARACİĞER SAATİ

Karaciğer en çok biz uykudayken çalışır. Erken yatıp erken kalkarsanız karaciğeriniz görevlerini düzgünce yerine getirecektir.


Akasya Tozu

Vücudunuzun Çalışma Saatleri: Organik Saatler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık
golden lovita bayan azdırıcı aşk parfümü gainmax kilo aldırıcı teff tohumlu çay sipariş
macuni mahrem epimedyumlu macun fatmax