Yağlar daha zeki olmanızı sağlar mı?

Eğer beslenme planında öncelik verilmesi gereken bir konu varsa o da yağların faydalarıdır! Karbonhidrat tüketimini kısıtlamanın ardından beyniniz için yapabileceğiniz en iyi şey, şağlıklı bir yaşam sürmeniz için gerekli yağları tüketmektir.

Yiyeceklerde bulunan yağlar beynin güç kaynğıdır. Mayo Kliniği’nde 2012’de Alzheimer hastaları üzerinde yapılan bir çalışmada yüksek yağ ve düşük karbonhidrat içeren diyetle beslenen hastaların %44 oranında iyileşme kaydettiği görüldü.

Fakat tüm yağların aynı etkiyi yaratmadığını unutmayın. Trans yağlar ve endüstriyel sebze yağları, ilenmiş yağlar bu sağlık faydalarını sağlamaktan çok size zarar verir.

Sağlıklı bir beyin için tüketmeniz gereken yağlar doğal formda bulunan faydalı yağlardır. Zeytinyağı, avokado, pastörize tereyağı, ceviz yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal ve besleyici ürünleri tercih etmelisiniz.

Ayrıca yiyeceklerinizi doğal besinlerle beslenmiş büyükbaş hayvanlar, balıklar, pastörize yumurtalar , fındıklar ve tohumlardan tercih edin.

TÜKETMENİZ GEREKEN FAYDALI YAĞLARLA İLGİLİ 5 ÖNEMLİ BİLGİ!

HABER İÇİN TIKLAYIN!