YAŞA GÖRE GÖZ KREMİ

Göz kremi kullanımı konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Özellikle genç kızlar bu konuda yanlış kullanım yapabilirler. O nedenle yaşınıza uygun göz kremi kullanmak daha sağlıklı olur.

Karma ve Normal Ciltlere Göre;
18-29 Yaş Arası Göz Kremi Kullanımı
Genç ciltlerde yenileyici bakıma ihtiyaç yoktur. Ancak güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı doğal ve dengeli bir yaşam sürmek gerektiğini unutmayın. Spor yapmalı. Dengeli beslenmeli düzenli uyumalı ve sigara alkol tüketiminden uzak durmalısınız. Soğuk hava rüzgar kireçli su ve korunmasız güneşlenmenin cildinizin düşmanı olduğunu unutmayın!

30-45 Yaş Arası Göz Kremi Kullanımı
Yaşlanmayı önleyici bir ürün kullanın. Bu ürünler A C E vitaminleri ve hafif dozda meyve asitleri içeren cildi besleyici ve yenileyici ürünler olmalıdır. Bu ürünleri kullanmak cildi güçlendirir ve korur. Ürünü gece yatmadan önce sürün çünkü cilt geceleri kendini yeniler. Yılda 2 kez yaz ve kış aylarında canlandırıcı serum kürü uygulayın. Bu sayede cildiniz daha diri ve canlı görünür.

46 Yaş ve Üzeri Göz Kremi Kullanımı
Önce bir yaşlanma geciktirici ürün daha sonra kırışık giderici ürün uygulayın.Yaşlanma önleyici ürünler A C E vitaminleri ve hafif dozda meyve asitleri içeren cildi besleyici ve yenileyici ürünler olmalıdır. Bu ürünleri kullanmak cildi güçlendirir ve korur.

Ürünü gece yatmadan önce sürün çünkü cilt geceleri kendini yeniler. Yılda 2 kez yaz ve kış aylarındaKarma ve  canlandırıcı serum kürü uygulayın. Bu sayede cildiniz daha diri ve canlı görünür. Anti-rides yani kırışık giderici ürünler A vitamini türevi olan retinol içerirler. Bu yaşlarda vücuttaki biyolojik değişimler sonucu ciltte sarkmalar başlar. Anti-rides ürünler hem bu sarkmayı toparlayıp cilt tabakasını derinlemesine yeniler hem de kırışıklıkları azaltırlar.Yılda 2 kez yaz ve kış aylarında canlandırıcı serum kürü uygulayın. Bu sayede cildiniz daha diri ve canlı görünür.