Yoga ile kendinizi keşfedin!

Yoga severler, yenilenmenin, sağlıklı, huzurlu ve dengeli olmanın keyfini yaşarken, kendi bütünlük ve içsel uyumlarını yakalıyorlar.   

YOGA İLE KENDİ DOĞAMIZA MERHABA

Bu ayki festivalimizde kendi doğamıza merhaba diyeceğiz. Yoga ile kendi baharımızı keşfedeceğiz. 

Düzenli Yoga yapanlar her güne yenilenmiş başlıyor. Her sabah yeni açan çiçekler gibi yeni fikirler, yenilenmiş sevgiler, yepyeni heveslerle yeni güne merhaba diyorlar. Baharı kutlar gibi her biten günü de, her renkli sabahı da kutluyorlar. Yani bildik yaşama yepyeni gözlerle bakıyorlar. Çünkü Yoga orijinal hali ile uygulandığında bedeni, zihni, duyguları doğru kullanmayı bir matematik gibi öğretiyor. Bu kılavuz aracılığıyla insan sahip olduğu eşsiz gücü ve doğayı keşfedip ortaya çıkarıyor.  

PROGRAM

Organizasyonda Yoga severler 4 farklı Çakra (enerji merkezi) düzeyinde yenilenecekler. Çalışmalar Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Sn. Akif Manaf önderliğinde gerçekleşecek. 

Yoga Academy antrenörleri ile yapılacak Meditasyon, Nefes, Biyoenerji ve Gevşeme teknikleri çalışmaları ile doğru nefes almayı, negatiflerden arınmayı ve gevşemeyi öğreneceğiz. 

Festivalin tadına doyulmaz söyleşisi “Tüm Sorulara Cevaplar”, Yoga alanında 45 yılı aşkın derin tecrübesi, eserleri, üst düzey uzmanlığı ile Büyük Üstad Akif Manaf ile gerçekleşecek. Kitaplara konu olan bu söyleşide varoluşa, sağlıklı yaşama, Yogaya dair merak ettiğimiz tüm sorularda hepimiz kendi cevabımızı bulacağız. Kendimizi keşfetme yolunda önemli bir adım daha atacağız. 

ÇAKRA TEKNİKLERİ:  Daha coşkulu, özgüvenli, yaratıcı, kararlı ve en önemlisi sevgi gücü artmış yeni bir insan haline geleceğiz. 

MEDİTASYON: Gerçek meditasyon tekniklerinin bilinci dönüştürmek için nasıl kullanacağını zihnin yapısını, bilinicin doğasını, yaşamın kendisini anlamak yolunda ilerleyeceğiz. Hızla değişen dünyada zihin sabitliği, sağlık, huzura, yaşamın kaynağına ve gerçek öze doğru teknikler uygulayacağız.  

DERİN GEVŞEME SANATI: Stres, gerilim, uykusuzluk, yorgunluk, huzursuzluk, konsantrasyon bozukluğundan yakınanlara Yoga Nidra Derin Gevşeme Teknikleri verilecek. Yoga Nidra tam bir fiziksel, zihinsel ve duygusal gevşeme haline ulaşmak için sistematik bir yöntemdir. Bilinçli gevşemeyi öğreneceğiz. 

BİYOENERJİ TEKNİKLERİ  Bedenin tüm sistemlerinin dengeli, sağlıklı ve mükemmel hale gelmesini sağlamaktadır. Enerji sistemi dengelenir, rahatsızlıklar giderilir, sağlık gelişir, huzur ve neşe artar. Zihin keskinleşir ve konsantrasyon gücü artar. Hafıza ve yaratıcılık gelişir.

NEFES TEKNİKLERİ

Sunulan teknikler sinir, solunum, sindirim ve dolaşım sistemlerini olumsuz etkileyen korku, endişe, kaygı ve çeşitli hastalıklardan kurtulmak için bireye gerçek anlamda yardım eder. Teknikler bireyi daha yüksek bir anlayış düzeyine taşıyacaktır. 

PROGRAM DETAYI

Yoga Festivali Tarihi : 18-19 Nisan 1 gece 2 gün. 

Çalışmalar:  Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf yönetiminde,

18 Nisan Cumartesi

11.00 Muladhara (kök) Çakra çalıştırma teknikleri – Özgüvenin geliştirilmesi

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey dünyayla ve dünyada bulunan varlıklarla derin ve pozitif bir ilişki kurar.

12.30 Kahvaltı
14.30 Gevşeme Teknikleri – Teorik bilgilendirme
15.00 Gevşeme Teknikleri – Pratik çalışma
17.00 Svadhisthana (pelvis) Çakra çalıştırma teknikleri – Yaratıcılığın geliştirilmesi 

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında yaşamın ve duyguların doğal akışı gerçekleşir, birey başkalarına doğal davranır ve kendini açar.  

18.45 Akşam Yemeği
20.00 Tüm Sorulara Cevaplar – Büyük Üstad ile sohbet
23.00 Meditasyon

19 Nisan Pazar

07.00 Nefes Teknikleri
08.00 Manipura Çakra çalıştırma teknikleri – Kararlılığın geliştirilmesi

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey önce kendisini kabullenmeyi sonra da başkalarını kabullenmeyi öğrenir.

10.00 Kahvaltı
13.30 Gevşeme Teknikleri – Pratik çalışma
15.00 Anahata Çakra çalıştırma teknikleri – Sevginin geliştirilmesi

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey önce kendini sevmeyi, sonra başkalarını sevmeyi, affetmeyi ve kendini başkalarına vermeyi öğrenir.

Yoga matlarınızı getirmeyi unutmayınız.
www.yogaacademy.com.trinfo@yogaacademy.com.tr

T. 0 212 243 96 42 – 0 533 251 75 83